Гігієна під час місячних

Проблема розмов про жіноче інтимне здоров’я полягає в тому, що жінки не можуть прийняти свої особливості фізіології та виділення. Багатьом казали, що це щось гидке чи брудне. Завдяки розвитку фемінізму, секспросвіту і нікому «згладжую», «розм’якшенню» гендерних норм стали частіше говорити про жіночу «нормальність». Порушуються теми жіночих виділень та жіночої гігієни в період менструації, і постійно обговорюється, чи безпечні ті чи інші засоби. Докладніше про вагінальні виділення читайте за цим посиланням https://intermobi.com.ua/vaginalni-vidilennya-pered-misyachnimi/.

Звичні багатьом щоденні прокладки у величезних кількостях лежать на полицях звичайних магазинів і транслюються реклами, як необхідний елемент жіночої гігієни. Однак «щоденки» в принципі не потрібні нікому. Щоденні прокладки сприяють збільшенню чисельності бактерій та появі подразнень на шкірі. У жінки є виділення, їх може бути більше, може бути менше, залежно від дня циклу. «Щоденки» ніяк не допомагають гігієні, використовувати їх щодня явно не варто. Найчастіше вистачає ластівки нижньої білизни. Єдиний варіант, коли «щоденки» розумно використовувати – перед місячними і в останні дні місячних, коли виділення не рясні, але вони є. Для мікрофлори піхви розумніше використовуватиме менструальні труси або трусокладки – ластівка в цих засобах гігієни більш щільна, з декількох шарів, а натуральні тканини не піддають зовнішні статеві органи подразненню. Щоденні прокладки не можна використовувати весь день (як і інші засоби гігієни, крім менструальної чаші), міняти їх потрібно кожні 2-4 години.

Засоби для інтимної гігієни (ті, які для щоденного підмивання) не потрібні поголовно кожній жінці. Більше того, вони, в принципі, мало кому кому потрібні. Для догляду за вульвою досить простої води. Використовувати на вульві звичайне мило або гель для душу не рекомендується – вони сушать слизову. Пам’ятайте, вульва – це не шкіра, а слизова оболонка, і pH у вульви відрізняється від pH шкіри.

Під час місячних підмиватися потрібно регулярно – 1-2 рази на день, в ідеалі, звичайно ж, щоразу, коли змінюється засіб гігієни. Підмиватися потрібно простою водою, обов’язково «попереду назад»: бактерії прямої кишки та сфінктера відрізняються від бактерій вульви та піхви, потрапляння бактерій з ануса в область вульви може призвести до запалень та інфекцій.

Перед тим, як поміняти засіб поглинання або збору крові (прокладки, тампони або ін.) обов’язково потрібно мити руки. Прокладки та тампони змінюються кожні 4 години. Якщо носити вбираючі засоби гігієни більше за належний час, то зростають ризики розвитку молочниці, кандидозу або вагінозу. Руки необхідно мити і після зміни всмоктуючого засобу або чаші.

Гігієна під час місячних

Менструальна кров хоч і нешкідлива, але має свій бактеріальний склад, як і все у нашому тілі. Її необхідно вчасно змивати з вульви, шкіри та волосся в інтимній зоні, так як скупчення бактерій може також призвести до запалень і подразнень.

У будь-який день циклу, незалежно від того, в якому стані мікрофлора піхви і вульви – спринцювання заборонені. При підмиванні вульви в жодному разі не можна промивати піхву ні водою, ні пальцями, ні засобами гігієни та ні чим іншим. Піхва – орган, що самоочищається. Подібні спринцювання та процедури можуть порушити мікрофлору.

Витиратись необхідно окремим чистим рушником. При дуже рясних місячних рекомендується використовувати одноразову суху паперову серветку, щоб не забруднити рушник. Витирати інтимну зону потрібно для того, щоб після душу в засобах гігієни не з’являвся «парниковий ефект». Зайва волога має властивість розмножувати в собі бактерії.

Якщо відчувається, що тіло сильно спітніло, то краще відразу поміняти засіб гігієни та спідню білизну. До речі, спідня білизна не повинна щільно прилягати до тіла, не повинна обтягувати. Краще вибрати спідню білизну з натуральних матеріалів, а не синтетичних, завдяки цьому буде менше поту під нею.

Тампони не можна використовувати уночі. Вони не призначені для довгого носіння. На ніч краще використовувати спеціальні нічні прокладки або менструальну чашу, також відмінно підійдуть багаторазові засоби гігієни: трусокладки, багаторазові прокладки або менструальні труси.

Молодих дівчат рідко вчать стежити у період менструації – просто ставлять перед фактом: носи прокладку, пізніше можеш користуватися тампоном. Але кожна має право сама вирішувати, яким засобом їй користуватися. Але головне – навчитися приймати себе та своє тіло. Менструація – це не якийсь неприємний процес, який потрібно приховувати, не стежити за собою в перші дні циклу. Навпаки, місячні – це час для того, щоб відпочити, подбати про себе, сповільнитись та набратися сил. Грамотна гігієна допоможе уникнути дискомфорту та захворювань, а щодо емоційної підтримки себе під час ПМС, менструації чи тоді, коли це необхідно.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *